INFO 18.5. - 22.5.2015

17. května 2015 v 13:14 |  Provoz školy
* NEZAPOMEŇ si dát do aktovky vypraný ručník a tričko na tv, popros rodiče, ať ti všechny sešity podepíší

* v úterý 19.5. se fotografujeme
společná fotka - 20 Kč
malá s kamarádem - 15 Kč

* ve čtvrtek 21.5. přijdou všechny děti ve sportovním oblečení. Zúčastníme se Peace Run - mírového běhu. Je to nejdelší štafetový běh s hořící pochodní kterého se účastní více než 140 zemí světa. Zatím nemáme přesné informace od organizátorky koleg. L. Hrdonkové. Ale, vybraní atleti (za naši třídu je to Adélka P. a Fanynka) poběží už od školy na kolonádu, s ostatními dětmi se k atletům přidáme zřejmě u Modré cukrárny kam dojedeme trolejbusem a doběhneme (já dojdu) na kolonádu, kde bude slavnostní ukončení. Pokud bude hezké počasí, zpátky půjdeme pěšky a děti si budou moci koupit zmrzlinu nebo oplatku. Prosím o menší kapesné.

UČIVO:

* český jazyk - poznáváme další druhy slov - přídavná jména a předložky. Ve větách stále vyhledáváme podstatná jména a určujeme rod, číslo a pád a slovesa u kterých určujeme osobu, číslo a čas. Děti by už bezpečně měly poznat podst. jména a slovesa!

* matematika - písemně sčítáme a odčítáme trojciferná čísla (nutné procvičovat hlavně odčítání) a začneme nové učivo na str. 72 Násobení a dělení mimo obor násobilek do 1000.

* prvouka - dokončíme učivo 3. ročníku a napíšeme si poslední testík - učebnice od str. 32 - 34.


KRÁSNÉ SLUNÍČKOVÉ DNY PLNÉ POHODY VÁM VŠEM PŘEJE vaše D. Vopatová*
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama