Prosinec 2014

VÁNOČNÍ KONCERT

21. prosince 2014 v 10:56
V sobotu 20.12. jsem byla v CASINU na Vánočním koncertu akordeonového souboru Alexandra Smutného. Zpívali tam i SKŘIVÁNCI Z JIHU, mezi nimi i naše ADÉLKA P. a FANYNKA. Byl to překrásný koncert, který navodil tu správnou vánoční náladu.
Děvčatům moc děkuji nejen za vzornou reprezentaci školy, ale i za překrásný umělecký zážitek. Máme to ale ve třídě všestranně nadané děti, viďte!?

PŘEDVÁNOČNÍ TÝDEN VE 3.B

21. prosince 2014 v 10:34
V pondělí jsme se byli podívat na vystoupení mažoretek KOPRETINKY Z JIHU v sále školy. Vystupovala tam i naše DOMINIKA, moc jí to slušelo.
V úterý měly děti poslední plavání a ve třídě jsme pak s koleg. J. Klusákovou rozdaly dětem "mokrá vysvědčení". Většina z nich dostala delfína, někdo kapříka a želvu.Ve čtvrtek jsme hráli soutěž v golfu. A velký úspěch - z 90 zúčastněných třeťáků byl ŠTĚPÁNEK na 3. místě a DAVÍDEK N. na 2. místě!!! Ze 4 třetích tříd byla naše třída na 2. místě, celkově pak z 12 zúčastněných tříd I. stupně (prvňáčkové nesoutěžili) jsme získali úžasné 3. místo. Všem BLAHOPŘEJI!!!


ŠTĚPÁNEK a DAVÍDEK si odnesli diplom a balíček dobrot


Naše třída ve žlutých tričkách byla skvělý tým


Slavnostní vyhlašování vítězů a předávání cen - Václav KOTOUN (hlavní organizátor), Petr BUDKA (trenér), František KURKA (ředitel školy)


Natáčela i mariolázeňská televize


MARTÍNEK převzal diplom pro třídu za 2. místo

V pátek jsme se už neučili. Zahráli jsme si hry, zazpívali si koledy s p. uč. Maruškou, rozdali si dárky a pak jen pili a hodovali.


Přeji všem KRÁSNÉ a ŠŤASTNÉ VÁNOCE, zdraví, pohodu a spokojenost. Také moc všem děkuji za milé dárečky k svátku i k Vánocům. Vaše D. Vopatová*


STŘEDA 10.12.2014

13. prosince 2014 v 19:50 Informace
Dopoledne k nám přišli na návštěvu v rámci projektu SE SOVIČKOU VE ŠKOLE předškoláci z mateřské školy z VORY. Nejdříve jsme si s nimi zazpívali a naučili je písničku. Pak si společně se třeťáčky vyrobili veselý vánoční stromeček.Děti měly moc hezká žlutá trička se svými jmény


Dětí ze školky bylo 21, třeťáků 23, tak nás bylo ve třídě hodně a bylo to docela náročné. Ale malí i velcí pracovali se zaujetím a nadšením, tak jsme to výborně zvládli. ADÉLKA P. tam měla brášku Adámka. Nakonec si děti sněhuláčka nazdobily a všem se moc povedl.


Odpoledne nás čekal VÁNOČNÍ JARMARK. Měli jsme připraveno sedm výrobků a "naši prodavači" všechno prodali a vydělali úžasných 2.500 Kč. Polovina částky půjde na charitu a polovina naší třídě.
DĚKUJI MOC vám všem - dětem, rodičům, prarodičům i kamarádům třídy 3.B, že jste nás podpořili a u našeho stánku nakoupili.


Šiškové stromečky měly největší úspěch


Líbily se i košíčky
I ostatní výrobky byly moc hezké
Naše parta prodavačů


LUKÁŠEK M. byl náš pokladník, jeho mamince to moc slušelo


Jsme kamarádi a z toho mám velkou radost

Prosím, přečtěte si pozorně VÁNOČNÍ INFO a podepište. Prosím také, abyste pomohli dětem s výběrem menšího dárečku pro kamaráda, aby nebyl někdo zklamaný. Z téhož důvodu prosím, v případě onemocnění dítěte, dáreček doručit do pátku do třídy. Moc děkuji.
Pokud bude v pátek zkrácené vyučování, dám včas vědět.

PŘEDVÁNOČNÍ ČAS PLNÝ POHODY VŠEM PŘEJE vaše D. Vopatová*Usmívající se

CO VE TŘÍDĚ NOVÉHO?

7. prosince 2014 v 10:46 Informace
V tomto týdnu děti dostaly, v rámci projektu OVOCE DO ŠKOL, banány. V novém týdnu dostanou 1 nápoj KUBÍK pomeranč-mango. Další dodávka ovoce bude v týdnu od 5.1.2015Ve čtvrtek 4.12. jsme měli v tělocvičně první hodinu tréninku golfu v rámci projektu SE ŠKOLOU NA GOLFtrenér Petr Budka děti rozděl do skupin a děti si zkoušely základy golfu - postoj, uchopení hole, odpal - míčky i hole byly umělohmotné. Protože náš DAVÍDEK N. golf hraje, spolupracoval s panem trenérem


Děti byly nadšené a už se těší na další hodinu

Děti pozorně poslouchaly výklad pana trenéra
Odpoledne jsem pak byla na slavnostním zahájení VÁNOČNÍCH TRHŮ a rozsvěcení vánočního stromu, DAVÍDEK K. tam zpíval s dětským pěveckým sborem CANZONA, bylo to moc krásné. Davídkovi moc děkuji za pozvání!
A v pátek při prvouce jsme si vysvětlili význam slova POKUS a děti zkoumaly, zda dané látky (sůl, cukr, písek, hlína, mouka a prášek do pečiva) jsou ve vodě rozpustné nebo nerozpustné
Usmívající se DOBRÁ RADA Usmívající se


* nezapomeňte si přinést čistý ručník
* prosím, přines 2 koule na vánoční stromek
* procvičuj vyjmenovaná slova po B i L
* trénuj sčítání a odčítání (to začneme v tomto týdnu) pod sebe, také násobení a dělení
* ve středu 10.12. je VÁNOČNÍ JARMARK
* ve čtvrtek další hodina golfu
* POZOR plavecký výcvik končí v úterý 16.12. Děti dostanou "mokrá vysvědčení". V lednu bude bazén zavřený, bude se tam prý dělat tobogán. Děti budou mít tv už v tělocvičně.


KRÁSNOU PŘEDVÁNOČNÍ NÁLADU nám všem přeje vaše D. Vopatová*