Duben 2013

PODĚKOVÁNÍ

28. dubna 2013 v 9:27 Informace
Milí rodiče, jste úžasní!!! Děti přinášejí každý den pytle s granulemi pro opuštěná zvířátka a já vám za všechny pejsky a kočičky moc a moc děkuji!!!

INFO

Středa 1.5. STÁTNÍ SVÁTEK, děti zůstanou doma

KRÁSNÝ MÁJOVÝ TÝDEN vám přeje vaše D. Vopatová*
VYCHÁZKA NA ZAHRADU

21. dubna 2013 v 13:48 Informace
Konečně se udělalo hezky a my se mohli vydat pozorovat jarní přírodu. S maminkou Martínka Rákose jsem se domluvila, že nám ukáže na jejich zahrádce první jarní květiny, zahradní nářadí a zasijeme ředkvičky.
V pondělí jsme si šli prohlédnout jarní květiny v zahrádkách kolem školy


Ve čtvrtek bylo přímo léto a my jsme navštívili zahrádku u RákosůZáhon se nejdříve musí zrýt


pak hráběmi uhrabatpo vysetí ředkviček ELIŠKA s HÁVÍ pořádně záhon zalila


Loučíme se, ale domluvili jsme se, že až ředkvičky vyrostou, přijdeme se na zahrádku znovu podívat a možná už i ředkvičky ochutnáme. MOC DĚKUJEME!!!


VÁŽENÍ RODIČE, obracím se na vás s prosbou o pomoc. V měsíci červnu proběhnou na naší škole oslavy 90. výročí založení školy. Součástí oslav bude AKADEMIE, kde se představí krátkým vystoupením v sále školy, všechny třídy I.stupně. Začínám s naší třídou připravovat pásmo básniček a písniček, naše děti budou princezny a princové.
Prosila bych, abyste mi pomohli s kostýmy. Zjistila jsem, že holčičky většinou šaty princezen mají (stačí i letní šaty), tak tady problém nebude. Prosím tedy maminky chlapců, aby vymyslely a připravily pro svého syna jednoduchý kostým prince. Píši to s předstihem, aby nás nehonil čas.

Další částí oslav bude akce 90 KG GRANULÍ PRO OPUŠTĚNÉ PEJSKY A KOČIČKY. Děti už teď mohou přinášet balíčky granulí, já je budu shromažďovat v kabinetu. Věřím, že nebudeme lhostejní k této výzvě a naše třída se úspěšně zúčastní.

VŠEM MOC A MOC DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI A PŘEJI NÁDHERNÝ TÝDEN!!! Vaše Dagmar Vopatová*

INFO:


3.6.2013 Poslední schůzka rodičů v 1.třídě

7.6.2013 Školní výlet - ekofarma KOZODOJ s výukovým programem DOMÁCÍ ZVÍŘATA. Autobus zdarma (platí EU), vstup 60 Kč, jízda na koni 20Kč (dobrovolné). Podrobné info napíši včas.

13.6.2013 Vystoupení třídy 1.B v sále školy - součást 90.výročí založení školy
1.B NEZNÁ NUDU

14. dubna 2013 v 11:42 Domácí úkoly
Některé děti se po nemoci už vrátily, ale zase nemohly cvičit. A ti co zbyli měli rýmu nebo kašel a tak těch, kteří byli fit, bylo málo . Vynechali jsme tedy v úterý i ve čtvrtek tv, ale určitě jsme se ve třídě nenudili. Trénovali jsme matematiku hravou formou. Děti skládaly obrázek jako puzzle, ale nejdříve musely správně vypočítat příklad. Pak si zopakovaly geometrické tvary a nakonec počítaly dlouhý řetězec jako domino.


ŠTĚPÁNEK a LUKÁŠEK H. při skládání puzzlí, byli ve všem nejrychlejší


FANYNKA a ADÉLKA P. při opakování geometrických tvarů


DAVÍDEK N. a MARTÍNEK počítají řetězec


ADÉLKA M. i ELIŠKA jsou zaujaté počítáním

PRVOUKA
při hodině jsme si povídali o tom, jak si děti hrají na jaře. Když jsem byla malá holka (to už je, bohužel, hodně dávno), skákaly jsme moc rády panáka. Nakreslila jsem ho ve třídě a děti naučila, jak se hraje. Všechna děvčata si to vyzkoušela, kluci vyzkouší v pondělí. Moc je to bavilo.holčičky byly zvědavé....


...kluci vyčkávali co bude


PONDĚLÍ 15.4. od 16:00 - 18:00 hodin KONZULTAČNÍ HODINY. Těším se na vás.

RADOSTNÝ TÝDEN všem přeje vaše D.Vopatová*

INFO 8.4.-12.4.2013

7. dubna 2013 v 15:33 Informace
* minulý týden chybělo hodně dětí, tak jsem učivo zpomalila
* v pondělí 15.4. budou od 16:00-18:00 konzultační hodiny
* prosím, rezervujte si už teď termín 3.6.2013, bude poslední schůzka rodičů v 1.třídě. Dozvíte se mj., co budou děti potřebovat ve 2.třídě
* na školní výlet pojedeme v pátek 7.6.2013 na ekofarmu KOZODOJ, s výukovým programem DOMÁCÍ ZVÍŘATA
* MOC děkuji maminkám p.Šimkové a p.Havlíkové za vyprání a vyžehlení triček na vybíjenou!!!!

Snad konečně SLUNÍČKOVÝ týden všem přeje vaše D.Vopatová*


ŠKOLA ZASE VOLÁ

1. dubna 2013 v 20:58 Informace
Zítra v úterý 2.4. se sejdeme po velikonočních prázdninách ve škole. Bohužel jsem se dověděla, že hodně dětí si prázdniny neužilo a jsou nemocné. Moc tedy pozdravuji Adélku P., Sašíka, Davídka N.,Patrička, Matýska, Lukáška M., Dominičku, Kubíka a Elišku a přeji, abyste se všichni co nejdříve uzdravili!!!

Vy ostatní nezapomeňte:
* dát si do aktovky vypraný ručník i cvičební úbor ( zítra je úterý tzn. TV!)
* do školy si přinést dobrou náladu

Pohodový týden všem přeje vaše D.Vopatová*