DIVADLO

29. března 2013 v 11:53 Informace
V úterý jsme byli v divadle. Byl velký mráz, tak jsme obě cesty jeli trolejbusem. Divadelní představení bylo vtipné a dětem se moc líbilo.

GENERÁLKA

Kluci si ve středu přinesli pomlázky, Adélka P., Fanynka a Dominka dokonce v předstihu omalovaly vajíčka a všichni si zkusili velikonoční hodovačku - děvčata utíkala a pištěla, kluci běželi a šlehali. Byla to veliká legrace.

Hodovníci z 1.B

Mareček a Davídek "šupají" Adélku a dostanou od ní krásné malované vajíčko

Dominka měla pro kluky připravené opravdu moc krásné kraslice. Kluci se na oplátku naučili hezké hodovačky.

A protože i paní učitelka chce být zdravá a krásná, kluci vyšlehali i mě. A měli z toho velkou legraci.

Tak, všichni jsme na pondělí připraveni, jen aby bylo hezké počasí. Mějte se moc hezky!!!!!*

INFO 25.3. - 27.3.2013

24. března 2013 v 15:12 Informace
* úterý 26.3. divadlo KLOTYLDA ZASAHUJE
- děti přijdou do školy včas, nejpozději v 7:45 hod.
- aktovky si dají do skříňky
- vezmou si žluté šály
- v 7:55 hod. odjíždíme busem do divadla

* středa 27.3. bude zkrácené vyučování, škola končí v 10:50 hodin

* ve škole se sejdeme v úterý 2.4.2013

PROSBA - na tělesnou výchovu na hru VYBÍJENÁ máme žlutá trička ( je jich 26). Vždy je peru a žehlím já, teď ale na celé VELIKONOCE odjíždím a tak prosím, zda by některá maminka nebyla tak hodná a přes prázdniny je nevyprala. Trička se musí prát odděleně, pouští. Dejte mi vědět smskou. Děkuji za ochotu.

JARO V 1.B

Venku to na jaro ještě opravdu nevypadá, ale v naší třídě je mile a útulně. Je to krásnými obrázky, které děti vyrobily při pracovních činnostech.

KRÁSNÉ VELIKONOCE všem přeje vaše D. Vopatová*

SLUNÍČKOVÁ NEDĚLE

17. března 2013 v 19:10 Informace
Dnes byl krásný den. Jela jsem na GOLF na poslední běžky a cestou jsem se zastavila na sjezdovce. A kulila jsem oči - moji prvňáčkové, Davídek N. a Mareček, si to sfištěli na lyžích jako opravdoví lyžaři.

Davídek jede na další jízdu

Paní Neustupné to moc slušelo*

INFO - 18.3.-22.3.2013

17. března 2013 v 8:30 Informace
* MARIÁNSKOLÁZEŇSKÉ LISTY otiskly článek a foto ŠKOLNÍ KOLO V RECITACI, na fotu je i náš Lukášek.

* VYHODNOCENÍ PÍSANKY - (Studio 1+1, č.3)

Nejlepší písaři - 1.místo ADÉLKA P.(32 b.), 2.místo HAVÍ N. (31 b.), 3.místo MARUŠKA D. (25 b.), 4.místo LUKÁŠEK H., FANYNKA J. a DAVÍDEK N. (18 b.)
Všem za snahu a píli BLAHOPŘEJI!!!

* JARO JE TU - při PČ děti vyrobily moc krásné narcisky. Dala jsem je na nástěnku na chodbu a každý je obdivuje.

* tento týden budu vybírat 50 Kč na divadlo. Na představení MATYLDA ZASAHUJE aneb Povídačky naší Kačky (divadelní agentura Praha) půjdeme v úterý 26.3.

TÝDEN PRVNÍCH SNĚŽENEK všem přeje vaše D.Vopatová*

ÚKOLY PRO MAMINKY A TATÍNKY

10. března 2013 v 10:29 Informace
Aby vaše děti byly ve škole v klidu a pohodě, záleží také na vás, rodičích - náš prvňáček to zatím sám nezvládne! Jsou moc smutné, když něco nemají v pořádku.
Proto PROSÍM:

* kontrolujte denně aktovku - učebnice, penál (funkční pera, ořezané tužky, pastelky)
* popsané sešity a věci, které do školy nepatří, vyndejte
* nezapomeňte dát dnes do akotovky vypraný ručník a bílé tričko na tv
* nezapomeňte podepisovat DÚ, SP a písanky,které posílám k podpisu
* UPOZORNĚNÍ - listy čtení jsou určeny hlavně dobrým čtenářům, pro které jsou články ve slabikáři málo, je to tzv. čtení rozšiřující. Neuškodí ani ostatním dětem, protože je to čtení zábavné a samozřejmě ho neznámkuji
* dohlédněte prosím, aby děti nezapomínaly psát v domácím sešitě datum
* moc děkuji za vaši spolupráci

KLIDNÝ A POHODOVÝ TÝDEN všem přeje vaše D. Vopatová*

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

7. března 2013 v 18:34 Informace
V úterý 5.3.2013 se konalo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 1.tříd soutěžilo celkem 8 dětí, z každé třídy reprezentovaly dvě děti. Třídní kolo 1.B vyhráli kluci - LUKÁŠEK Mulik a DAVÍDEK Kondel. Nebylo vůbec jednoduché stoupnout si před porotu ( paní učiteky a paní zástupkyně) a před plnou třídu soutěžících. Kluci to zvládli perfektně a LUKÁŠEK získal krásné 2.místo a Davídek čestné uznání. Oběma moc BLAHOPŘEJI!!!!

Vyhodnocení žluté písanky

1. místo ADÉLKA Postránská (není na fotu, byla nemocná - 28 b.), 2. místo HÁVÍ Nguyenová (27b), 3. místo MARUŠKA (21b), 4.místo DAVÍDEK N. a ŠTĚPÁNEK (18b)

VŠEM BLAHOPŘEJI!!!!

Blíží se recitační soutěž. Všechny děti se naučily básničky zpaměti a pak jsem měla nesnadný úkol vybrat 2 děti do školní soutěže. Pravidla soutěže jsou velmi přísná na správnou výslovnost všech hlásek a některé děti, přestože krásně přednáší, ale mají vadu řeči, se soutěže nemůžou zúčastnit. RECITAČNÍ SOUTĚŽE, která se koná v úterý 5.3. se za naši třídu zúčastní LUKÁŠEK Mulik a DAVÍDEK Kondel. Klukům budeme držet palce!!